Idėja

Susitikimų žemė – 2005 m. vasario mėn. TPVP bendrijos nusipirkta sodyba (buvusi sena mokykla) Molėtų rajone, Juodenėnų kaime.

2004 m. valdorfiečių bendruomenės vasaros stovykloje kilo mintis įsigyti sodybą bendruomenės reikmėms. Tos pačios stovyklos metu apžiūrėta Juodenėnų mokykla. Susibūrė Susitikimų Žemės grupė ir pusę metų intensyviai dirbo gvildendama projekto idėją ir ruošdamasi jos praktiniam įgyvendinimui. Buvo įvardinta Susitikimų Žemės idėja:

Susitikimų žemė – tai vieta, kur susitinka įvairios iniciatyvos, vaikai ir suaugę, pažįstami ir nepažįstami, stiprūs ir silpni; kur mūsų vaikai galės pažinti žemę ir dirbti ant žemės, mokytis įvairių amatų; tai vieta paauglių iniciatyvoms, mokyklos vasaros stovykloms ir bendruomenės šventėms bei seminarams.

Per pirmuosius du 2005 metų mėnesius buvo surinktos lėšos Juodenėnų mokyklos ir jai priklausančio sklypo pirkimui. Tai bendruomenės narių, bičiulių ir draugų užsienyje aukos. Pavasarį įvyko pirmoji talka. Jos metu iš namo buvo išvežtos šiukšlės, aptvarkyta aplinka, plėvelėmis užkalti išdaužyti pastato langai. Talkos tapo tradicija ir Susitikimų Žemės gyvenimo būdu. Daugelis jų virto kasmetinėmis bendruomenės šventėmis, kartu įkūnydamos ir Susitikimo idėją. Gegužės 1-osios, Cepelinų baliaus, Mykolinių ir kitų talkų metu realizuojamas bendruomeninio gyvenimo būdas: daugybė vaikų ir suaugusiųjų kartu dirba, gamina valgį, pramogauja. Kiekvienam yra erdvės įgyvendinti savo idėją arba prisijungti prie kitų, kartu kuriant bendrą gerbūvį.

Šiandien Juodenėnuose jau daug kas yra pasikeitę: įvesta elektra, įrengtas vandens gręžinys, sudėti langai, durys, atstatytas balkonas ir tambūriukas, sutvarkyta aplinka, sodas, daržas, gėlynai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Jau yra parengti detalus sklypo ir namo renovacijos planai.

Ši iniciatyva gyvuoja iš aukojamų lėšų, 2% PM ir dalies seminarų pelno.

Sodyba naudojama darželio ir mokyklos vaikų stovykloms, pavasarį ir rudenį vyksta atskirų klasių botanikos, rankdarbių, žemdirbystės, sodininkystės mokymosi periodai, kasmet statomas trečiokų namelis, Vilniaus ir Kauno valdorfo mokyklos organizuoja olimpiadą.

Kiekvieną vasarą Juodenėnuose organizuojama bendruomenės šeimų stovykla, įvyksta keletas seminarų: sodininkystės ir aplinkos tvarkymo, pedagoginiai, lėlyčių siuvimo, biografinio darbo ir pan. Daugybė vaikų vasarą čia tiesiog atostogauja.

Susitikimų Žemė turi būrelį nuolatinių gyventojų, kuriems prigijo vardas „vietiniai“. Jie rūpinasi Susitikimų Žemės idėjos įgyvendinimu ir augina tėvų globos netekusius vaikus.