Sodininkystės seminaras Juodenėnuose 2013

MEDŽIŲ PRIEŽIŪRA PASIKLIAUJANT STEBĖJIMU, POJŪČIAIS IR SENOSIOMIS UŽMIRŠTOMIS TRADICIJOMIS

Kviečiame į sodininkystės ir kraštovaizdžio formavimo seminarą Juodenėnuose !
Šiais metais ir vėl atvažiuos dėstytojas Urban Kluth iš Kaselio.

Urban Kluth tęsia senąsias medžių prižiūros tradicijas. Su medžiais ir kraštovaizdžiu yra dirbama ypatingu būdu. Pradžioje stebima. Aptariama augalo “biografija”, ar pakankamai medis gauna šviesos, šilumos, ar yra pusiausvyros pojūtis stebint jį. Taip nustatoma dabartinė būkle ir pasirenkama priežiūra. Išskiriamos trys esminės augalo dalys: šaknys, kamienas ir vainikas. Koks svarbus deguonis medžio šaknų sistemai buvo žinoma jau seniai. Teisingas dirvožemio paruošimas ir ypatingo dydžio sodinimo duobės skatina šaknų sistemos, o drauge ir medžio augimą. Rūpinimasis augalo žieve skatinant jį priimti šilumą ir šviesą yra toks pat svarbus kaip ir genėjimas. Augalams reikalingas nuolatinis rūpestis.

Kas pernai dalyvavo sodininkystės seminare, tikrai buvo įkvėpti Urbano entuziazmo, energijos, nepaprastai rūpestingo požiūrio į aplinką, gamtą. Niekam negalėjai likti abejingas – visi su didžiausiu entuziazmu vadavome kaštoną, plytomis prispaustomis šaknims, gelbėjome šviesos negaunančias obelis, rovėme kadugį, platinantį ligas, važinėjome ” sodininkų automobiliu ” kaimo keliu, klausėmės nepaprastų istorijų, deginome ypatingąjį Joninių laužą, krovėme kompostą, genėjome, purenome žemę, daug daug dirbome… ir kai po darbo dienos jau be jėgų eidavome miegoti, Urbanas kruopščiai nuvalydavo visų įrankius :) O ryte atsikėlę rasdavome jau nemažai padarytų darbų :)

Data: 2013 birželio 22-27d.

Sodininkų amžius: šitame seminare sau vietą ras visi – ir suaugę, ir vaikai; Mokyklinio amžiaus vaikai gali atvažiuoti ir vieni. Pernai dalyvavę paaugliai buvo visiškai įsitraukę į darbus, o grįžę kompetetingai mokino tėvus sodininkystės :)

Darbui reikalingi įrankiai: sekatorius, kastuvas, šakes, sodo peilis, pjūklas, “nagučiai” žemei purenti . Jei kažko neturite-nebėda- dėstytojas atvyksta iš Kaselio automobiliu ir atsiveža įrankius darbui. Svarbu turėti neperšlampamus rūbus, nes Joninių laikas dažnai lietingas.

Seminaro kainą sudarys dėstytojo kelionės išlaidos ir maistas (maistą gaminsimės patys, kainuos tik produktai). Taigi, kuo daugiau bus žmonių, tuo mažesnė bus kaina. Tikimės, kad ji bus tikrai nedidelė :)

Iki pasimatymo Juodenėnų sode!

Telefonai pasiteiravimams:
867065536 Edita, editakuliavaite@gmail.com
861023827 Virginija, virginija.grigaraviciene@gmail.com

REGISTRACIJA:
/////// baigta ///////
sodininkyste

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *